Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuVAT i akcyza

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-03-18 15:41:48
korea, podatki, vat

Płatnikami VAT są dostawcy towarów i usług, niezależnie od prowadzonej działalności. To osoby indywidualne, prawne, organy rządowe i zarządy lokalne, stowarzyszenia władz lokalnych, fundacje, etc.

Stawka VAT w Republice Korei wynosi 10 proc. Podobnie jak w Unii Europejskiej (również w Polsce), możliwe jest zwolnienie z podatku lub zawieszenie jego poboru.

Zerowa stawka VAT dotyczy głównie towarów eksportowych oraz komponentów do produkcji towarów na eksport, usług świadczonych poza granicami Korei, międzynarodowych usług transportowych oraz innych
towarów i usług zwiększających wartość wymiany walutowej.

 

Akcyza
 

Podatek akcyzowy nakładany jest w celu ograniczenia konsumpcji niektórych towarów lub redystrybucji dochodu.

 

Przykładowe stawki podatku akcyzowego:

  • towary luksusowe - 20 proc.
  • samochody osobowe o pojemności silnika do 2.000 cm sześc. – 5 proc.
  • auta osobowe o pojemności silnika powyżej 2.000 cm sześc. – 10 proc.
  • wyroby alkoholowe – od 5 proc. do 72 proc.

Innymi podatkami, których płatnikami są zarówno osoby fizyczne jak i przedsiębiorstwa są podatki od obrotu papierami wartościowymi, podatki transportowe, na rzecz ochrony środowiska, podatki edukacyjne czy też podatek na rzecz rozwoju obszarów wiejskich.

Oddzielną grupą podatków pozostają podatki od nieruchomości, których stawki określane są indywidualnie przez władze lokalne. Stawki podatkowe wahają się w przedziale 0,3–5 proc. wartości nieruchomości w zależności od przeznaczenia nieruchomości i jej wartości.

Jednocześnie przedsiębiorcy dokonujący zakupu nieruchomości zobowiązani są do opłacenia podatku od nabycia (acquisition tax) stanowiącego 0,2-2 proc. wartości nieruchomości.

Więcej informacji o systemie podatkowym Republiki Korei na stronie: http://english.mosf.go.kr/public w zakładce Economic policy.

Ulgi podatkowe dla zagranicznych inwestorów

Rząd koreański oraz samorządy lokalne oferują różnorodne programy wsparcia, zachęcające inwestorów zagranicznych do podjęcia działalności w Korei. Są wśród nich różnego rodzaju ulgi podatkowe, w tym: redukcja lub zwolnienie z podatku dla przedsiębiorstw, podatku dochodowego, podatku od nabycia (acquisition), podatku rejestracyjnego i podatku od nieruchomości.

Zgodnie z zapisami Ustawy o Specjalnym Nadzorze Podatkowym (Special Tax Treatment Control Act), jeśli chodzi o inwestycje zagraniczne podatek dla przedsiębiorstw i podatek dochodowy nałożony m.in. na aktywny dochód operacyjny, dochód z dywidend, płace oraz podatek od nabycia nieruchomości, podatek od rejestracji i podatek od własności nałożony na własność nabytą bądź posiadaną są redukowane bądź zwolnione od płacenia.

 

Zwolnienie z akcyzy, VAT i opłat celnych

 

Produkty inwestycyjne oraz przedsiębiorstwa z obcym kapitałem są zwolnione z opłat celnych, specjalnego podatku akcyzowego i VAT jeśli spełniają określone warunki. Możliwe jest też uzyskanie pomocy w płaceniu czynszu przy korzystaniu z własności państwowej oraz preferencyjne warunki lokalizacyjne.

Firmy z obcym kapitałem odpowiadające ustalonym warunkom mogą korzystać z pewnych preferencji i przywilejów jeśli chodzi o zakup lub wynajem.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Dodatki do domu - nicehome.pl

Zapraszam do sklepu internetowego nicehome.pl, gdzie znajdziecie państwo dodatki do domu w różnyc...
Polska - WROCŁAW 2021-07-19 Dodał: Bartłomiej Ćwiąkała Wyposażenie wnętrz Zobacz ofertę

Księgowość dla spółki

Pełna księgowość dla spółek - usługa realizowana przez Kancelaria Clear
Polska - Warszawa 2021-07-05 Dodał: Arkadiusz Boruc Usługi finansowe Zobacz ofertę

ZF SPARE PARTS FOR TRANSMISSION 6WG190 3WG191 6WG211

DISC CARRIER Z44 152,5X160,5mm Z46 57,5X60mm 6WG190 3WG191 6WG211 LAMELLENTRAEGER PORTE DISQUES ...
Polska - MIŃSK MAZOWIECKI 2017-02-06 Dodał: Mariusz Śledziewski Pojazdy szynowe, Części i akcesoria samochodowe, Pozostałe pojazdy samochodowe, Narzędzia mechaniczne, Produkcja pozostałych maszyn Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert