Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuAdresy

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Anna Mackiewicz | 2015-03-19 17:17:59
korea, adresy, ambasada, ministerstwo

Lista danych teleadresowych organizacji wspierających wymianę handlową.

 

 

Organizacje rządowe i instytucje wsparcia biznesu

 

1. Koreańska Agencja Promocji Handlu i Inwestycji (KOTRA - Korea Trade–Investment Promotion Agency). Głównym zadaniem KOTRA jest wspieranie działalności eksportowej firm koreańskich poprzez analizę możliwości sprzedaży i wsparcie administracyjne dla sprzedaży koreańskich produktów na rynkach zewnętrznych. KOTRA wykonuje swoje zadania m.in. poprzez organizowanie na szeroką skalę zagranicznych koreańskich wystaw narodowych oraz organizację wyjazdowych misji i seminariów handlowych. Ponadto, działająca w strukturach KOTRA agencja Invest Korea odpowiedzialna jest za obsługę inwestorów zagranicznych w Republice Korei.

Strona internetowa: www.kotra.or.kr

2. Koreańskie Stowarzyszenie Handlu Międzynarodowego (KITA – Korea International Trade Association). KITA jest największą i najbardziej wpływową organizacją gospodarczą w Republice Korei. Zrzesza ok. 66 tys. firm o profilu handlowym, usługowym i produkcyjnym. W 50-letniej historii reprezentowała ponad 80 tys. przedsiębiorstw w handlu międzynarodowym i działaniach inwestycyjnych. Podstawową działalnością stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju handlu międzynarodowego oraz działań inwestycyjnych firm koreańskich. Zakres działań obejmuje wspieranie marketingu zagranicznego firm, organizację misji gospodarczych w kraju i zagranicą oraz badanie rynków pod kątem atrakcyjności inwestycyjnej dla firm koreańskich. W czerwcu 2008 r. KITA podpisała porozumienie o współpracy (Memorandum of Understanding) z polską organizacją Business Centre Club.

Strona internetowa: www.kita.net

3. Koreańska Izba Handlu i Przemysłu (KCCI – Korea Chamber of Commerce and Industry). KCCI jest organizacją gospodarczą o profilu działalności odpowiadającym Krajowej Izbie Gospodarczej w Polsce. Obie instytucje podpisały porozumienie o współpracy w 2004 r. Głównym zadaniem KCCI jest reprezentowanie koreańskiego biznesu zarówno na rynku wewnętrznym, jak i na rynkach zagranicznych. KCCI prowadzi na szeroką skalę doradztwo dla przedsiębiorstw, badania rynku oraz reprezentuje interesy poszczególnych gałęzi gospodarki. Działalność międzynarodowa Izby to m.in. organizacja i obsługa misji gospodarczych do Korei oraz pośrednictwo w kontaktach handlowych między firmami.

Strona internetowa: www.korcham.net

4. Stowarzyszenie Importerów Koreańskich (KOIMA – Korean Importers Association). KOIMA jest jedyną koreańską organizacją gospodarczą o charakterze ściśle importowym. Skupia ponad 10 tys. firm, które generują 80% wartości rocznego importu Republiki Korei. Z punktu widzenia interesów polskiego eksportera KOIMA jest najważniejszą organizacją gospodarczą Republiki Korei. Corocznie organizuje misje zakupowe na rynki zagraniczne oraz konsultacje handlowe w Korei dla przedsiębiorców zainteresowanych aktywizacją sprzedaży na tutejszym rynku.

KOIMA aktywnie uczestniczy również w działaniach urzędów centralnych na rzecz redukcji ceł i administracyjnych barier importu. Ponadto Stowarzyszenie organizuje corocznie wielobranżowe targi wyrobów importowanych Imported Goods Fair skupiających koreańskich importerów i dystrybutorów. Istotnym elementem promocji importu jest prowadzenie portalu www.import.or.kr umożliwiającego poszukiwanie potencjalnych klientów wśród zarejestrowanych członków stowarzyszenia.

Strona internetowa: www.koima.or.kr

5. Koreańska Izba Technologii Przemysłowych (KOITA -Korea Industrial Technology Association). KOITA jest największą koreańską organizacją skupiającą i reprezentującą przedsiębiorstwa z sektora zaawansowanych technologii. Izba prowadzi działalność doradczą na rzecz swoich członków oraz reprezentuje branżę w kontaktach międzynarodowych. Ponadto działa jako organizacja pomostowa pomiędzy przemysłem a administracją rządową w kwestii zapewnienia optymalnych warunków do rozwoju branży zaawansowanych technologii. Działalność międzynarodowa stowarzyszenia obejmuje głównie pomoc w nawiązywaniu kontaktów handlowych, inwestycyjnych oraz analizę rynków zagranicznych.

Strona internetowa: www.koita.or.kr

6. Zrzeszenie Przemysłów Koreańskich (FKI – Federation of Korean Industries).FKI jest najbardziej prestiżową organizacją zrzeszającą przedsiębiorstwa koreańskie. Należą do niej największe i najważniejsze dla lokalnej gospodarki konglomeraty przemysłowe (tzw. Chaebole).

Strona internetowa: www.fki.or.kr

7. Europejska Izba Handlowa w Republice Korei (ECCK – European Chamber of Commerce in Korea).ECCK jest organizacją zrzeszającą europejskie firmy działające na terenie Republiki Korei. Izba reprezentuje interesy członków w takich kwestiach jak liberalizacja koreańskiego prawa i ułatwianie dostępu do rynku koreańskiego dla towarów i usług z Europy.

Strona internetowa: www.ecck.eu

8. Ministry of Food and Drug Safety (MFDS). Ministerstwo prowadzi nadzór nad produkcją, importem i dystrybucją gotowych produktów żywnościowych, farmaceutyków i kosmetyków w celu zapewnienia bezpieczeństwa konsumentów. W przypadku importu w obrębie wymienionych przemysłów jest instytucją certyfikującą i dopuszczającą produktu do sprzedaży na rynku koreańskim.

Strona internetowa: www.mfds.go.kr

9. Agencja Kwarantanny i Inspekcji Zwierząt, Roślin i Produktów z Morza (QIA – Animal, Plant and Fisheries Quarantine and Inspection Agency). QIA odpowiada m.in. za certyfikację i dopuszczenie do sprzedaży na rynku koreańskim wszelkiego rodzaju importowanych towarów mięsnych, większości produktów mlecznych, roślin i produktów pochodzenia roślinnego.

Strona internetowa: www.qia.go.kr

10. Służba Celna Republiki Korei (Korea Customs Office). Dla dostawców towarów i inwestorów zainteresowanych rynkiem koreańskim dostępna jest strona Służby Celnej Korei. Zawiera ona informacje dotyczące obowiązujących przepisów prawnych, organizacji służb celnych w Republice Korei, procedur celnych i taryf, praktycznych wskazówek dla podróżnych, ulg celnych dla inwestorów, a także postępowań w przypadku stosowania nierzetelnych praktyk w handlu.

Strona internetowa: www.customs.go.kr

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert