Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNajbardziej perspektywiczne grupy wyrobów przemysłu maszyn i urządzeń mechanicznych w eksporcie do Republiki Korei

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2010-05-10 07:36:25
analizy rynkowe

Od kilkudziesięciu lat przemysł maszyn i urządzeń mechanicznych jest jednym z głównych motorów gospodarki Korei Południowej. Obecnie 43,0% koreańskiego eksportu to produkty przemysłu maszyn i urządzeń mechanicznych, z czego większość to wyroby zaawansowane technologicznie, takie jak karty pamięci, komputery oraz sprzęt komunikacji bezprzewodowej.

Od kilkudziesięciu lat przemysł maszyn i urządzeń mechanicznych jest jednym z głównych motorów gospodarki Korei Południowej. Obecnie 43,0% koreańskiego eksportu to produkty przemysłu maszyn i urządzeń mechanicznych, z czego większość to wyroby zaawansowane technologicznie, takie jak karty pamięci, komputery oraz sprzęt komunikacji bezprzewodowej.

Przemysł Korei Południowej koncentruje się na produkcji określonych grup wyrobów, co stwarza szanse na rozwój polskiego eksportu m.in. w zakresie komponentów do takich wyrobów, jak również produktów z innych grup towarowych przemysłu maszynowego (takich jak silniki, sprzęt oświetleniowy, maszyny rolnicze, okulary, przyrządy laboratoryjne i pomiarowe, niektóre instrumenty muzyczne i wiele innych).

Wychodząc temu naprzeciw Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Seulu, opierając się na wnikliwej analizie statystyk handlowych oraz opiniach ekspertów, przygotował zestawienie najbardziej perspektywicznych grup wyrob ó w przemys ł u maszyn i urz ą dze ń mechanicznych w eksporcie z Polski do Korei Południowej. Wyszczególnione w niniejszym opracowaniu grupy produktów prezentowane są wraz z danymi statystycznymi handlu Republiki Korei, głównymi rynkami zaopatrującymi rynek koreański, informacjami dotyczącymi wysokości aktualnych barier taryfowych w dostępie do koreańskiego rynku oraz informacjami związanymi z liberalizacją obrotów handlowych mającą nastąpić wraz ze spodziewanym wejściem w życie umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Republiką Korei (KOREU FTA).Pliki do pobrania

Najbardziej perspektywiczne grupy wyrobów przemysłu maszyn i urządzeń mechanicznych w eksporcie do Republiki Korei
pdf | 351.8 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert