Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek artykułów rolno-spożywczych w Republice Korei

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2010-03-10 02:52:27
analizy rynkowe

Ze względu na uwarunkowania geograficzne oraz demograficzne Republika Korei nie jest samowystarczalna w produkcji żywności. Kraj ten od lat jest importerem netto artykułów rolno-spożywczych.

Ze względu na uwarunkowania geograficzne oraz demograficzne Republika Korei nie jest samowystarczalna w produkcji żywności. Aż 70% powierzchni kraju to teren górzysty, który nie sprzyja rozwojowi rolnictwa. Tereny uprawne zajmują zaledwie 16,6% powierzchni Korei Południowej (w Polsce prawie 40%).

Dodatkowo wzrastająca siła nabywcza społeczeństwa Republiki Korei, sprawiają, że kraj ten od lat jest importerem netto artykułów rolno-spożywczych. Co więcej produkcja żywności w Korei opiera się w dużej mierze na surowcach importowanych. Ocenia się, że surowce do produkcji łącznie z wyrobami gotowymi stanowią wartościowo około połowę żywności na rynku koreańskim.

Republika Korei pozostaje bez wątpienia interesującym i perspektywicznym rynkiem dla producentów żywności. Ma to szczególne znaczenie w przypadku Polski, znaczącego eksportera produktów rolno–spożywczych na rynki Unii Europejskiej.

Doskonałym narzędziem promocji polskiego przemysłu rolno-spożywczego służącym nawiązaniu współpracy z kontrahentami z Republiki Korei, a następnie zwiększeniu sprzedaży na rynku koreańskim, byłoby uczestnictwo polskich instytucji branżowych i/lub polskich producentów i eksporterów w targach branży spo ż ywczej. Ich lista oraz adresy internetowe podane zosta ł y w aneksie do niniejszej analizy.Pliki do pobrania

Rynek artykułów rolno-spożywczych w Republice Korei
pdf | 646.29 KB
Pobierz
Przykładowy kwestionariusz aplikacyjny KFDA dla przetworzonych produktów spożywczych
pdf | 1.44 MB
Pobierz