Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuNajbardziej perspektywiczne grupy artykułów rolno-spożywczych w eksporcie do Republiki Korei

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2010-03-10 02:52:02
analizy rynkowe

Ze względu na szczególną specyfikę związaną z innym niż w Polsce, a także np. w Europie, modelem preferencji i nawyków żywieniowych koreańskich konsumentów, rynek produktów żywnościowych Korei Południowej jest szczególnie wymagający. Wychodząc temu naprzeciw WPHiI w Seulu, opierając się na wnikliwej analizie statystyk handlowych oraz opiniach ekspertów, przygotował zestawienie najbardziej perspektywicznych grup artykułów rolno-spożywczych w eksporcie z Polski do Korei Południowej.

Republika Korei od lat jest importerem netto artykułów rolno-spożywczych. Produkcja żywności opiera się tu w dużej mierze na surowcach importowanych. Uzależnienie Korei Południowej od importu artykułów rolno-spożywczych wynika w dużej mierze z uwarunkowań geograficznych oraz demograficznych. Kraj o powierzchni nieprzekraczającej 1/3 obszaru Polski zamieszkuje ponad 48,5 mln osób. Dodatkowo aż 70% powierzchni Korei Południowej to teren górzysty, który nie sprzyja rozwojowi rolnictwa. Tereny uprawne zajmują zaledwie 16,6% powierzchni kraju (w Polsce prawie 40%).

W związku z powyższym Republika Korei jest bez wątpienia interesującym i perspektywicznym rynkiem dla Polskich producentów żywności. Jednak ze względu na szczególną specyfikę związaną z innym niż w Polsce, a także np. w Europie, modelem preferencji i nawyków żywieniowych koreańskich konsumentów, rynek produktów żywnościowych Korei Południowej jest szczególnie wymagający.

Wychodząc temu naprzeciw Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Seulu, opierając się na wnikliwej analizie statystyk handlowych oraz opiniach ekspertów, przygotował zestawienie najbardziej perspektywicznych grup artykułów rolno-spożywczych w eksporcie z Polski do Korei Południowej. Wyszczególnione w niniejszym opracowaniu grupy produktów prezentowane są wraz z danymi statystycznymi handlu Republiki Korei, głównymi rynkami zaopatrującymi rynek koreański, informacjami dotyczącymi wysokości aktualnych barier taryfowych w dostępie do koreańskiego rynku oraz informacjami związanymi z liberalizacją obrotów handlowych mającą nastąpić wraz ze spodziewanym wejściem w życie umowy o wolnym handlu pomiędzy Unią Europejską a Republiką Korei (KOREU FTA).
Pliki do pobrania

Najbardziej perspektywiczne grupy artykułów rolno-spożywczych w eksporcie do Republiki Korei
pdf | 349.04 KB
Pobierz

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Kursy i szkolenia osteopatyczne

Organizujemy podyplomowe kursy i szkolenia osteopatyczne, które przeznaczone są tylko dla osteopa...
Polska - KLIKUSZOWA 2022-05-24 Dodał: Michał Dziurdzik Zdrowie i medycyna, Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Derma tapicerska

Dolaro to wysokiej jakości derma tapicerska rewelacyjnie imitująca skórę naturalną. Tkanina jest ...
Polska - Nowa Sól 2019-05-16 Dodał: Mariusz Giwierski Meble, Produkcja mebli Zobacz ofertę

Tkanina Kronos

Nasza elegancka tkanina Kronos powstała z najwyższej jakości poliestru, dzięki czemu nie gniecie ...
Polska - Nowa Sól 2020-06-10 Dodał: Mariusz Giwierski Produkcja mebli Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert