Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek jachtów, łodzi żaglowych i motorowych w Republice Korei

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2010-03-10 02:52:45
analizy rynkowe

Korea Południowa jest światowym liderem na rynku produktów przemysłu stoczniowego, jednak nie należy do potentatów w produkcji jachtów, łodzi żaglowych i motorowych oraz innych jednostek pływających przeznaczonych do celów sportowo-rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę wysokie i ciągle rosnące dochody Koreańczyków oraz warunki naturalne sprzyjające rozwojowi sportów wodnych Korea Południowa wydaje się być rynkiem o bardzo wysokim potencjale dla polskich producentów i sprzedawców jachtów i pozostałych sportowo-wypoczynkowych jednostek pływających.

Korea Południowa jest światowym liderem na rynku produktów przemysłu stoczniowego, jednak nie należy do potentatów w produkcji jachtów, łodzi żaglowych i motorowych oraz innych jednostek pływających przeznaczonych do celów sportowo-rekreacyjnych. Biorąc pod uwagę wysokie i ciągle rosnące dochody Koreańczyków oraz warunki naturalne sprzyjające rozwojowi sportów wodnych Korea Południowa wydaje się być rynkiem o bardzo wysokim potencjale dla polskich producentów i sprzedawców jachtów i pozostałych sportowo-wypoczynkowych jednostek pływających.

O szybko rosnącym zainteresowaniu Koreańczyków uprawianiem sportów wodnych może świadczyć zwiększająca się liczba zarejestrowanych łodzi motorowych, jachtów i innych jednostek pływających do celów sportowo wypoczynkowych. Według danych Korea Coast Guard liczba takich jednostek pływających, pozostających do dyspozycji przedsiębiorstw zajmujących się ich wypożyczaniem, wzrosła z 6,5 tys. sztuk w 2003 r. do prawie 9,2 tys. sztuk w roku 2008, tj. o ponad 40%.
Pliki do pobrania

Rynek jachtów, łodzi żaglowych i motorowych w Republice Korei
pdf | 472.42 KB
Pobierz