Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek maszyn i urządzeń mechanicznych w Republice Korei

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2010-04-27 03:14:07
analizy rynkowe

Przemysł Korei Południowej koncentruje się na produkcji określonych grup wyrobów (m.in. sprzęt elektroniczny, instalacje do produkcji energii odnawialnej), co stwarza szanse na rozwój polskiego eksportu zarówno w zakresie komponentów do takich wyrobów, jak również produktów z innych grup towarowych przemysłu maszynowego.

Koreański przemysł maszyn i urządzeń mechanicznych odgrywa istotną rolę w gospodarce Republiki Korei. W 2009 r. aż 43,0% koreańskiego eksportu (wynoszącego 363,5 mld USD) przypadało na produkty tego przemysłu, w tym większość na produkty najwyżej przetworzone, takie jak karty pamięci, komputery oraz sprzęt komunikacji bezprzewodowej.

Pomimo bardzo silnej pozycji koreańskich przedsiębiorstw zarówno na rynku wewnętrznym, jak i na rynkach międzynarodowych, Republika Korei pozostaje bez wątpienia interesującym i perspektywicznym rynkiem dla polskich producentów maszyn i urządzeń, ze względu na znaczący import w tej grupie towarowej, który w 2009 r. stanowił ponad 30% koreańskiego importu ogółem.

Przemysł Korei Południowej koncentruje się na produkcji określonych grup wyrobów (m.in. sprzęt elektroniczny, instalacje do produkcji energii odnawialnej), co stwarza szanse na rozwój polskiego eksportu zarówno w zakresie komponentów do takich wyrobów, jak również produktów z innych grup towarowych przemysłu maszynowego (takich jak silniki, sprzęt oświetleniowy, maszyny rolnicze, okulary, przyrządy laboratoryjne i pomiarowe, niektóre instrumenty muzyczne i wiele innych).
Pliki do pobrania

Rynek maszyn i urządzeń mechanicznych w Republice Korei
pdf | 636.98 KB
Pobierz