Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuRynek kosmetyczny w Republice Korei

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: | 2010-06-28 06:42:22
analizy rynkowe

W minionej dekadzie w Korei Południowej zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, obserwuje się bardzo wyraźny wzrost znaczenia wyglądu zewnętrznego. Wpływa to m.in. na dynamiczny rozwój koreań skiego rynku kosmetycznego.

W minionej dekadzie w Korei Południowej zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, obserwuje się bardzo wyraźny wzrost znaczenia wyglądu zewnętrznego. Wpływa to m.in. na dynamiczny rozwój koreańskiego rynku kosmetycznego.

Dane statystyczne wskazują na wyraźny w ostatnich latach wzrost zainteresowania koreańskich konsumentów produktami branży kosmetycznej pochodzącymi z importu. Wiąże się to m.in. z tym, że coraz więcej Koreanek i Koreańczyków adaptuje zachodni styl życia, a w związku z tym poszukuje rozwiązań proponowanych przez zachodnich producentów kosmetyków. Innym obserwowanym trendem na koreańskim rynku kosmetycznym jest wzrost zainteresowania artykułami wcześniej nieznanymi. Wynika to z chęci odnalezienia produktu, który będzie spełniał indywidualne potrzeby klienta.

Bior ą c pod uwag ę rozmiar i wysok ą dynamik ę rozwoju koreańskiego rynku kosmetycznego Republika Korei bez w ą tpienia należy do perspektywicznych odbiorc ó w polskiego przemys ł u kosmetycznego. Przy tym nie bez znaczenia pozostaje fakt, i ż Polska posiada duże zaplecze w produkcji kosmetyków i środków do pielęgnacji ciała, rozwinięte jeszcze w latach dziewięćdziesiątych na bazie doświadczeń w przemyśle chemicznym.Pliki do pobrania

Rynek kosmetyczny w Republice Korei
pdf | 793.58 KB
Pobierz