Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuOgólna charakterystyka poziomu i dynamiki rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych Polski i Republiki Korei

dodał: Donat Wiśniewski | 2016-03-20 12:35:40
Drukuj

, ogólna charakterystyka poziomu i dynamiki rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych polski i republiki korei
Ogólna charakterystyka poziomu i dynamiki rozwoju dwustronnych stosunków gospodarczych Polski i Republiki Korei Republika Korei od lat należy do krajów, z którymi Polska generuje największy deficyt w wymianie towarowej. Korea jest dla Polski trzecim po Chinach i Rosji rynkiem pod względem wysokości ujemnego salda obrotów handlowych. Główną przyczyną wysokiego deficytu Polski w handlu z Republiką Korei jest znaczący import inwestycyjny generowany głównie przez inwestorów koreańskich, którzy prowadzą działalność produkcyjną na terenie naszego kraju, a następnie eksportują na rynki europejskie. Znaczący import inwestycyjny jest wynikiem skutecznego pozyskiwania przez Polskę inwestycji bezpośrednich z Republiki Korei (Polska jest liderem w przyciąganiu inwestycji koreańskich do Europy Środkowej). Okres największego przyrostu importu, a zarazem deficytu w handlu z Koreą, przypada na lata 2006-2007 (zobacz wykres 1). Był to okres realizacji największych koreańskich projektów inwestycyjnych w Polsce.
Pliki do pobrania

Ogolna charakterystyka poziomu i dynamiki rozwoju dwustronnych stosunkow
pdf | 477.13 KB
Pobierz