Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWarunki dostępu do rynku koreańskiego dla polskich towarów i usług .

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Donat Wiśniewski | 2016-03-20 12:26:48
, warunki dostępu do rynku koreańskiego dla polskich towarów i usług .

W dniu 1 lipca 2011 r. weszła w życie umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Republiką Korei (EU-Korea FTA) wprowadzająca ułatwienia w dostępie do koreańskiego rynku również dla podmiotów z Polski.

Warunki dostępu do rynku koreańskiego dla polskich towarów i usług .

W dniu 1 lipca 2011 r. weszła w życie umowa o wolnym handlu między Unią Europejską a Republiką Korei (EU-Korea FTA) wprowadzająca ułatwienia w dostępie do koreańskiego rynku również dla podmiotów z Polski. Umowa przewiduje m.in. stopniowe zniesienie praktycznie wszystkich barier taryfowych pomiędzy stronami, wielu barier pozataryfowych, a także wzajemne zwiększenie dostępu do rynków w zakresie inwestycji i świadczenia usług. Zniesionych zostało 70% ceł w handlu wzajemnym pomiędzy UE a Koreą Południową na towary pochodzące z tych obszarów. Umowa zakłada stopniową redukcję ceł na wyroby przemysłowe do poziomu 0% do 2015 r.

W przypadku wymiany handlowej pomiędzy Polską a Republiką Korei przeciętna efektywna taryfa celna, czyli ważona wielkością obrotów w poszczególnych grupach towarowych, w imporcie z Korei Południowej do Polski wynosi ok. 2,0%, natomiast w eksporcie z Polski do Korei ponad 7%.
Pliki do pobrania

Warunki dostepu do rynku koreanskiego dla polskich towarow iusług
docx | 185.1 KB
Pobierz